Suat Tore
World of Traveller

Turizmdamus 2011

Aralık 28th 2010 in Türkçe yazıları

Her yeni yıl öncesi bize mektup gönderen kahinimiz Turizmdamus yaşadığı Sanalistan’dan bu kez ortama uymuş, bir mail atmış ve 2011 için ülkemizin falını çıkartmış. Bakın neler yazmış;

– Türkiye 2011 de Dünya’nın en moda, en favori, ennn turizm ülkesi olacak.
– Türkiye turizmde siz deyin 50, ben atayım 100 milyon turist ağırlayacak ve her yıl olduğu gibi rekor üstüne rekorlar kıracak.
– Sadece turist sayısında değil, gelirde de rekorlara doymayacak. Herşey dahil ile tüm Dünya’nın işşsiz ve emekli turistlerini doyuran Türkiye, turistlerin duası ve Allahın takdiri ile en az 50, bilemediniz 49.9 milyar dolar geliri cukkasına atacak.
– Her turist dönüp, dönüp bir daha gelecek, dün 500 dolar harcadıysa bu yıl iki hatta üç mislini harcayıp kişi başı istatistiklerimizin ayarını bozacak.
– Bitlis’e, Muş’a, Siirt’e 5şer, 6şar yıldızlı oteller yapılacak buralara gelecek Dünya jet sosyetesini eğlendirecek Disney’ler, Sea World’ler, atlıkarıncalar falan inşa edilecek. Bu yatırımlara ek olarak düzenlenecek Fashion Show’lar, Beauty Contest’ler, film fest’ler ile bölgeye Dünyaca ünlü film ve moda artizleri akacak. Hatta öbür aleme taşınan Marlyn Monreo, Clark Cable, Versace … gibi isimler de sanal alem yoluyla tekrar gelip, bölgeye en az bir kere uğrayacak.
– TÜROFED hem bu yatırımlar ile bir daha fırça yemeyecek, hem de büyüyüp konfederasyon olduğundan ve adını TÜROKONFED olarak değiştirdiği için yasasına kavuşacak.
– TUROB Başkanı kral olacak. Davet üstüne davet alacak. Extra daveti Virgin Atlantic’in kurucusu milyarder Richard Branson, bu yaz ilkini düzenleyeceği Uzay turunda Beyaz Şövalye 1’in VIP konuğu olarak yapacak.
– Önceden seçimlere katılmayacağını açıklayan başkan, TÜRSAB seçimlerinde oylamaya 1 saat kala adaylığını açıklayarak yüreklere su serpecek.
– Başarıları Dünyadan taşan İstanbul Kültür Ajansının görev süresi 3-5 yıl daha uzatılacak. Benzine, menzine konulan ek vergiler ile artan bütçesinden hazır ülkeye gelmişken Marlyn Monreo, Clark Cable falan başrolde oynatılarak Mahpeyker 2 çekilecek. Film Oscar alacağı için Istanbul’a en az 20 milyon turist gelecek, bıraktıkları para, dövizlerin sayımı ancak 2012 de bitirebileceğinden bu mailde açıklanamayacak. Bu başarılar, 2011 sonuna dek günün her saati, her TV kanalında reklam olarak gösterilerek Türkün Türke propagandası reytinglerini alt üst edecek.

***

Kahinimiz Turizmdamus yine çok uzun tahminlerde bulunmuş. Hepsini bu köşeye sığdıramayacağız. Diğerlerini de kısaca şöyle sıralayalım;
– Turizmde sigortasız, güvencesiz, eğitimsiz adam kalmayacak.
– Turizmde KDV sıfırlanacak.
– Dağ tıraşlanıp Gazipaşa havaalanı büyük uçaklara açılacak.
– Yapılmayan yurtdışı Fuarlara bir daha bütçe ayrılmayacak.
– Kuraklık olacak, Allianoi, Hasan Keyf sular altında kalmayacak.
– Deniz Tüfekçi üzülmesin diye S.Ahmet kazıları Belediye işcileri yerine pon pon kızların elbezleri ile temizlenecek. Alman çeşmesinin mozaiklerinin temizliğinde de tazyikli su yerine ibrikle su silkeleme yöntemine geçilecek.
– Beklenen kitap 2011 de çıkacak. ‘’Türkiye’nin Turizm Master Planı’’ kitabevlerinde satılacak.

Kahinimizin maili uzun da uzun. Köşemize kehanetlerinin hepsini alamıyoruz. Ancak tüm turizmcilerimize kendi dileklerinin gerçekleştiği ve tüm okurlarımıza da sağlık, mutluluk ve gönüllerince bir yeni yıl diliyoruz.

e-mail:[email protected]
requiredrequired - won't be displayed


Your Comment:

Turizmci Deniz Tüfekçi gene hiddetlenmiş bir yazı göndermiş. Bakın neler yazmış;
“İSTANBUL,AVRUPA KÜLTÜR BAŞKENTİ . HEM DE 2010 MODEL!!!

Previous Entry

Yeni yılın bu ilk yazısında eleştiriden çok dileklerimizi köşemize taşıyacagız. Bu köşede her hafta ülkemizin turizm konularını ele alırken, getirdiğimiz eleştirilerde, aslında olmasını arzu ettiklerimizi yazıyor ve bir anlamda dileklerimizi de yazmış oluyoruz.

Next Entry