Suat Tore
World of Traveller

Yeni yıl Dileklerimiz

Ocak 4th 2011 in Türkçe yazıları

Yeni yılın bu ilk yazısında eleştiriden çok dileklerimizi köşemize taşıyacagız.

Bu köşede her hafta ülkemizin turizm konularını ele alırken, getirdiğimiz eleştirilerde, aslında olmasını arzu ettiklerimizi yazıyor ve bir anlamda dileklerimizi de yazmış oluyoruz.

Tüm Dünya önceki yılın ekonomik krizleri ile zorlu bir yılı geride bırakırken ülkemiz hem önceki yılı, hem de geçen yılı bu zorluklara rağmen genelde hasarsız atlattı, hatta bazı artıları başarı hanesine kaydetti.

Yeni yılda turizmdeki dileklerimiz neler mi?

Sadece turist sayisi ve turizm geliri degil, kişibaşı turist harcamasının ve bereberinde turizmcilerin kazançlarının da arttığı bir yıl diliyoruz.

Sadece kıyılarımızda tatil yapan turist değil, ülkemizin tüm bölgelerindeki kültürel değerlerini gezmeye gelen turistlerin de çoğalmasını diliyoruz.

Sadece sahip olduğumuz kültürel değerlerimizin varlığı ile övünmeyi değil, onları çok iyi koruduğumuzu göstermeyi ve bizden sonraki nesillere de aynı özelliklerini koruyarak miras bırakabilmeyi diliyoruz.

Sadece yaz aylarında değil, yılın 12 ayında ülkemize turist akını olmasını diliyoruz.

Sadece Istanbul’da değil, tüm büyük şehirlerimizde kongre turizminin gelişmesini diliyoruz.

Sadece tatil ve kongre turizmi değil turizmin saglık, kış, spor, din…vd. tüm diğer turizm çeşitlerinde de ülkemizin adından söz ettirmesini diliyoruz.

Sadece para ve kazanç değil, turizmde de herkesin eğitim, bilgi ve görgü gibi değerler edinmesini diliyoruz.

Sadece kendi cebimizi ve güvencemizi değil, çalışanlarımızında kazançlarının ve sosyal güvencelerinin de artmasını diliyoruz.

Sadece uzak geleceğe dönük sonu “cek , cak” ile biten fiiller değil, ondan daha çok, yakın geçmişe dönük “yaptık, bitirdik, getirdik, kazandık” gibi eylemi sonlandırılmış fiiller duymayı diliyoruz.

Sadece kendimizi değil, ülkemizi de düşünmeyi, turizmde de pastayı ne kadar büyütürsek payımıza düşen dilimin de o oranda büyüyeceğinin bilincine varılmasını diliyoruz.

Ve son olarak,

Sadece ülkemizde değil, tüm Dünyada kavgasız, gürültüsüz ve savaşsız, barış ve huzur içinde bir yeni yıl diliyoruz.

Suat Töre

e-mail:[email protected]
requiredrequired - won't be displayed


Your Comment:

Her yeni yıl öncesi bize mektup gönderen kahinimiz Turizmdamus yaşadığı Sanalistan’dan bu kez ortama uymuş, bir mail atmış ve 2011 için ülkemizin falını çıkartmış. Bakın neler yazmış;

Previous Entry

Geçen hafta yılın ilk yazisinda dileklerimizi yazarken “Sadece uzak geleceğe dönük sonu “cek , cak” ile biten fiiller değil, ondan daha çok, yakın geçmişe dönük “yaptık, bitirdik, getirdik, kazandık” gibi eylemi sonlandırılmış fiiller duymayı diliyoruz.’’ demistik.

Next Entry