Suat Tore
World of Traveller

Neyi, nereden almalı? dursun bir köşede!-3-

Temmuz 23rd 2013 in Türkçe yazıları

Yaz aylarının yazı tipine uygun olarak, Cem Polatoğlu’nun alfabetik alışveriş rehberini sürdürüyoruz.

* Fabrika satış mağazaları: Bu mağazalarda fiyatlar normal etiketlere göre daha ucuz. Merter bu açıdan zengin. Hazır giyim ve iç çamaşırı burada bulunabilir.Yine, Yeni Bosna, iç çamaşırı, E-5 Bostancı sapağı, Ayakkabı ve Hazır giyim, Nişantaşı ve Bomonti’de deri mamüller, hazır giyim ve kumaş,havlu, spor ayakkabı,iç çamaşırı, Topkapı eski Londra asfaltı üzerinde ve Cevizlibağ’da çelik tencere örme ve tekstil, kundura konusunda fabrika satış mağazaları var. Ayrıca, Bakirköy sahil yolu,Sümerbank, Veliefendi Osmaniye’de battaniye ve kumaş,Güneşli’de Spor ayakkabı ve giyim, çocuk giysileri, Avcılar’da konfeksiyon,Tül perde ve çatal bıçak takımlari satan satış mağazaları bulunuyor.

*Fon Makinesi: Spot merkezi Mercan Siyavuşpaşa sokak üzerindeki Asilsoy Ticaret merkezi ve Cevahiroğlu han. Özellikle ev fon makinelerini buralarda bulmak mümkün.Tahtakale Marpuçcular iş Merkezi ve civardaki diğer hanlarda perakende satış daha yaygın.

*Gömlek: Gürün han’dan Demiray han’a Mahmutpaşa’ya kadar birçok yerde gömlek satışı var.Bomonti civarı ve Nişantaşı bölgesi de diğer bir merkez.

*Gözlük: Gözlük çerçevelerinin merkezi, Sirkeci Altın Han ve Doğu Bank iş hanının üst katları ve Vakıf Han

* Havlu: Toptan satış, merkezi Yeşildirek’i Mahmutpaşa’ya bağlayan yol üzerindeki hanlar. Mahmutpasa’daki Hürriyet çarşısı’da diğer bir merkez.

*Hazır Mutfak: Hazır mutfak üretimi konusunda merkez sayılabilecek bölge Gaziosmanpaşa civarı.Hazır mutfak firmaları anahtar teslimi hazır mutfaklar yapıyorlar. Hazır mutfağı parça parça almak da mümkün. Ancak fiyat olarak komple mutfaklar daha uygun.Modoko içinde de hazır mutfak üreten bircok firma var.

*Hazır Beton: Depreme dayanıklılık açısından, oldukça önem taşıyan Hazır beton santrallarinin en yoğun olduğu bölge, E5 ile TEM bağlantı yolu üzeri.

*Hububat : Piyasanın merkezi Rami Toptan Gıda çarşısı fakat alim satım’la ilgili işlemler Eminönü mal borsasında, (Zahire borsası) gerçekleşiyor.

*Hesap Makinesi: Her boy hesap makinesinin toptan satış merkezi Tahtakale Çavuşoğlu han. Talep oldugu takdirde perakende satış da yapılıyor.

* Hırdavat: Küçükpazar ve Tahtakale arasındaki ara yollar ile, Karaköy Peşembe pazarı hırdavat malzemesinin merkezi.Tarihi Fatih Hırdavatcılar çarşısı ve Perpa’da hemen hemen her isteneni bulmak mümkün.Tel citlerden, motorlara, civata ve rulmandan, yassı ürün saçlara, demir ve çelik’e kadar hırdavatın merkezleri buraları.

*Iç çamaşırı: Yine Yeşildirek merkez olmak üzere, civardaki Sigorta Han, Kaplan Han, Yeşildirek Han ve diğer bir çok dükkan ve han içinde iç çamaşırı piyasası yer alıyor.

*İkinci el iş makineleri: E5 otoyolunun Bostancı, Maltepe ve Kartal arasındaki bölümü bu ürünlerdeki en önemli merkez.

Haftaya da devam edecek.
requiredrequired - won't be displayed


Your Comment:

Cem Polatoğlu’nun alfabetik alışveriş rehberine devam ediyoruz.

* Cam Ürünleri: Ana merkez Paşabahce. Paşabahce ve Tuzla’da büyük satış yerleri ve depoları var, şehrin birçok yerinde de satış mağazaları bulunabilir. Mercan Siyavuşpaşa sokaktaki Gül han ve Yeni Okur han’da diğer merkezler.

* Çakmak: Toptan merkez yine Tahtakale. Bereket han çakmakcıların toplandığı bir merkez. Tokai’nin üreticisi de burada. Her […]

Previous Entry

Yaz aylarında boş vakitlerde eksik gedik gidermek için yararlı olacağına inandığımız Cem Polatoğlu’nun alfabetik alışveriş rehberini sürdürüyoruz.

Next Entry