Suat Tore
World of Traveller

Neyi, nereden almalı? dursun bir köşede!-6-

Ağustos 14th 2013 in Türkçe yazıları

Cem Polatoğlu’nun alfabetik alışveriş rehberini nihayet tamamlıyoruz.

Prefabrik ev imalatçıları: Son zamanlarda büyük gelişme gösteren prefabrik ev imalatçıları E-5 Kaynarca ve Küçükçekmece bölgelerinde yer alıyorlar.

Saat: Tahtakale Asri han, saatin en ucuz fiyatlandığı toptan merkezi.Bu han hem Telefon sokaktan hem de Tomruk sokaktan iki ayri girişe sahip. Ünlü markaların taklitleri de dahil her türlü saati en ucuz buradan ve bölgedeki diğer hanlardan bulabilirsiniz.

Sanayi Tipi Mutfaklar: Ev mutfak malzemelerinin merkezi Bakırcılar olmasına rağmen, sanayi mutfaklarının ana merkezleri Kasımpaşa’yi Dolapdere’ye bağlayan caddenin üstünde yer aliyor.

Seramik: En önemli satış merkezi Perşembe pazarı. Maltepe’de defolu seramiklerin satıldığı büyük bir fabrika satış mağazası var.

Soba: Merkez Eminönü. Mısır çarşısı çıkışından Prof.Cemil Birsel caddesine kadar olan bölge sobacıların merkezi.

Spor Malzemeleri: Sirkeci Mimar Vedat sokak ile Yeşildirek’te spor malzeme satışı var. Bomonti Birahane sokak’ta ise yabancı markaların fabrika satış merkezleri var.Burada fiyatlar piyasaya göre yarı yarıya ucuz.

Sulama Sistemleri: Karaköy Necatibey caddesi ve Perşembe pazarı satış merkezleri.

Takvim: Üretim ve satış Cağaloğlu bölgesinde yapılıyor.

Tartı Aletleri: Toptan tartı aletlerinin merkezi Kantarcılar. Bütün tartı aletleri burada bulunabilir. Telefon: Kablosuz telefonlar Tahtakale iş merkezinde bulunabilir. Yerli telefon firmalarının üretimleri Şişhane bölgesinde. Tahtakale Telefon ve Tomruk sokaktakı çanta tezgahlarda da her türlü telefon bulunabilir.

Tel ve çivi: Piyasa merkezi Perşembe pazarı ve Perpa. Küçükpazar piyasası da çivi merkezi. Tel satışının diğer bir merkezi de Merter Demirciler sitesi.

Tuğla ve Kiremit: Bu malların satıldığı belli bir merkez yok.İstanbul dışından fabrikalardan mal geliyor.

Un: Uncuların toplu olarak bulunduklari merkez Karakoy Ömer Abid Han. Burada Trakya uncuları yer alıyor.

Yumurta: Toptancıların merkezi Rami piyasası.

Zeytinyağı ve Ayçiçek yağı: Toptan merkezi ağırlıklı olarak Rami piyasası.Eminönü ve Üsküdar gibi semtlerde Trakya Birlik’in satış merkezleri var. Küçükpazar bölgesinde Ayçiçek yağı toptan satışı yapılan yerler de var.

Züccacıye: Çelik tencere ve diğer çelik eşyalar Beyazıt Bakırcılar sokak’ta. Teflon tava ve tencereler de buralarda kolayca bulunabilir.

İyi alışverişler dileriz.
requiredrequired - won't be displayed


Your Comment:

Bayram öncesi eksiklerinizin giderilmesine yardımcı olacak Cem Polatoğlu’nun alfabetik alışveriş rehberini sürdürüyoruz.

Previous Entry

Basınımızda pek yer bulmayan İzmir’in kültür ve turizmi için bir önemli haber geçtiğimiz günlerde elimize ulaştı. Dünyanın en zengin Yunanca duvar yazı (grafito) koleksiyonu, tarihi İzmir Agorası’nda bulundu.

Next Entry