Suat Tore
World of Traveller

Başkan, Emin Çakmak’a TÜRSAB’da görev ver !

Aralık 3rd 2013 in Türkçe yazıları

Başaran Ulusoy’u kutluyoruz.
TÜRSAB’da 91/93 yılları dahil toplam 16 yıl Başkanlık yaptıktan sonra geçen haftasonu gerçekleşen son seçimlerde tek rakibine yaklaşık %35 fark atarak yine Başkan seçildi. Ancak el sıkılır ve tebrik edilir.

Bu köşede daha yeni yazdık. ‘’Bu kadar uzun süre başkanlık yapan elbette çokca da eleştirilir. Mutlaka yapılması gereken çok iş de vardır. Ama Ulusoy’un turizmimize kazandırdıkları da küçümsenemez.

Dost toplantılarında bu konuda söylediklerimizi yazacak olursak Ulusoy çalışkan bir başkandır, bizce en büyük eksikliği kendini iyi anlatamaması, PR’nın eksikliğidir.’’

Son seçimler de belki de Ulusoy’un en zor seçimi oldu. Yanlış hatırlamıyorsak daha önceki seçimlerde rakiplerle aradaki fark çok daha büyük olurdu. Son Genel Kurulda deyim yerindeyse ‘’ etekteki taşlar döküldü’’.Bu yüzden olumsuz seslerin yükseldiği topluluklarda, kaldı ki bu topluluk Ulusoy’un da dediği gibi‘’Türsab Ailesi’’ ise, karşı görüşlere de dikkat edilip aile içi huzurun sağlanması gerekir.Bu huzuru, bu barışı da sağlayacak kişi Başaran Ulusoy’dur. Ulusoy’un bunu rahatlıkla yapacağına inanıyorum.

Huzuru sağlayacak en önemli girişimler eleştirilerin yoğunlaştığı konular üstünde çalışmak olacaktır. Bunlar TÜRSAB aile üyelerini en çok rahatsız eden konulardır ve ailenin başı olarak bu konularda hızla çözümler üretmek Başkanlığının da aile içinde o kadar rahat geçmesine neden olacaktır.

Nedir belli başlı, üyelerden en çok şikayet duyulan konular;
– Kaçak acentacılık faaliyetlerine son vermek, önlemler almak.
– Havayollarının seyahat acentacılığı alanlarındaki faaliyetlerine çözüm bulmak
– Bankaların acentaları etkileyen faaliyetlerine ortak çözüm getirmek
– İnceleme gezilerine olan tepkileri asgariye indirmek için gezilere pazara, konuya,..vd. göre uygun üyeleri seçmek, herekese eşit fırsatlar yaratmak.

Elbette daha birçok konu vardır, çözüm bekleyen ancak belli başlıları bunlardır. Çözümü de çok zor olmasa gerektir.
Bu konuları da karşı aday olarak en çok dile getiren kişi son dönemde Emin Çakmak oldu. Şimdi aile içi barışın zamanı. Emin Çakmak’a son olarak Londra’da sordum. Ulusoy beni kendi arasına almıyor dedi.

Haydi Başaran Başkan, Emin Çakmak’a bir komitede görev ver adını da ben koyayım ‘’ Kaçak Acentacılık Faaliyetlerine Son Verme Komitesi’’. Aile içi barışı sağla. TÜRSAB kazansın.
requiredrequired - won't be displayed


Your Comment:

2014 turizm pazarlaması her zaman olduğu gibi Kasım ayında gerçekleşen Dünya’nın en önemli buluşma noktası WTM-Londra ile başladı. Arkasından takip ettiğimiz EIBTM-Barcelona ve komşu Yunanistan’ın Selanik kentindeki Philoxenia fuarları 2014’ün ilk görüntülerini elde etmemizi sağladı.

Previous Entry

İzmir çok güzel bir şehrimiz. Her gittiğimizde stresimizi azaltıp, huzurumuzu artıran ve herseferinde sevgimizi büyüten bir şehrimiz. Bu yıl İzmir’e önce Kasım başında İsviçre Seyahat Acentaları genel kurulu için sonra da Aralık ayındaki Travel Turkey fuarı nedeniyle iki kez gitme şansı bulduk.

Next Entry