Suat Tore
World of Traveller

Cem bizi tatile götür-3- !

Ocak 28th 2014 in Türkçe yazıları

Cem Polatoğlu’nun yeni yılda tatil önerilerine devam ediyoruz.

‘’Mart
Favori: Fransız Rivierası Cote d’azur (Nice-Cannes-StTropez). Kayak için: Avusturya Alpleri. Deniz-Kum-Güneş için: Goa
Havaların ısınması ile birlikte Güney Avrupa canlanmaya başlar. Nice, Cannes, Barcelona, Roma renklenir, neşelenir. Henüz sırt çantalı turisler bastırmadan Cote d’azur u bu mevsimde gezin. Bunun dışında kış mevsimi bastırmadan Güney yarım küreye veya Orta Amerika’ya son bir atak yapılabilir; Arjantin, Avustralya, Güney Afrika, Meksika, Brezilya, Belize, Venezüella, Karayipler, Şili, Costa Rica, Ecuador, Sosyete Adaları, Guatemala ve tabii ki Hawaii. Doğuya uzanırsak; Hong Kong, Hindistan, Malezya, Maldivler, Filipinler, Sri Lanka, Tanzanya, Tayland. Ve artık Kuzey Afrika’nın ve Ortadoğunun mevsimi başlar; Mısır, Fas, Tunus, Beyrut. Kuzey kutbunu keşfetmek, Geyiklerle, Haskilerle kızak yapmak, kar motorsikletleri ile safari yapmak, Iglo’larda konaklamak isteyenler için ise Lapland’ın (Finlandiya) ideal zamanı

Nisan
Favori: Güney ve Orta Amerika. Deniz-Kum-Güneş için: Sharm El Sheikh
Nisan ayı gezginler açısından Mart ayından pek büyük farklılık göstermez; Arjantin, Brezilya, Kanada, Karayipler, Şili, Costa Rica, Ecuador, Sosyete Adaları, Guatemala, Hawaii, Hong Kong, Endonezya, Malezya, Maldivler, Mauritius, Meksika, Güney Afrika, Tayland, Amerika, Venezüella, Zimbabwe. Yakınlarda; Mısır, İtalya, Fas, İspanya bu mevsimde görülebilecek yerler arasındadır.

Mayıs
Favori: İtalya Bella-Roma-Floransa-Venedik. Deniz-Kum-Güneş için: Bali
Yaz kapıda; Henüz tur fiyatları tırmanmadan, üşümeden, kalabalıklaşmadan Avrupa seyahati yapmanın tam zamanı. İtalya Bella diye adlandırdığımız 8 gecelik Roma-Floransa-Venedik turları, Yine 8 gecelik Budapeşte-Viyana-Prag, Benelüx diye adlandırdığımız Belçika-Hollanda-Lüxemburg-Fransa ve Almanyayı içeren, ispanya’da Endülüs Turu diye adlandırdığımız Malaga-Granada-Cordoba ve Sevilla’yı içeren turlar için ideal mevsim. Eküriler; Belize, Brezilya, Kanada, Karayipler, Comores, Fiji, Fransa, Sosyete Adaları, Hawaii, Hong Kong, Endonezya, İrlanda, Malezya, Maldivler, Mauritius, Fas, Şeyseller, Tanzanya, Tayland, Amerika, Venezüella, Zimbabwe.’’Haftaya da sürdürüyoruz.

‘’Haziran
Favori: Rusya Beyaz Geceler Deniz-Kum-Güneş için: Singapur ve Lankawi
Alışveriş tutkunları için 29 Mayıs-29 Haziran arası Singapur alışveriş festivalini kaçırmayın derim. Brezilya, İngiltere, Kanada, Karayipler, Comores, Fiji, Sosyete Adaları, Hawaii, Hong Kong, Endonezya, Bölgede muson yağmurları’nın başlamasına rağmen; Malezya, Maldivler, Mauritius, Lankawi Şeyseller. Bu bölgelere Muson yağmurları döneminde de gitmekten çekinmeyin. Muson yağmurları bu bölgelerde çok yoğun ama çok da kısa süreli yağmurlardır. Günde bir veya iki defa yarım saat süreyle yağan yağmur havanın nemini de almaktadır. Bunların dışında; Tanzanya, Amerika, Venezüella, Zimbabwe. Avrupa’da İspanya, İrlanda, İtalya, Fransa (Benelüx turları) ve en önemlisi Rusyada Moskova ve St.Petersbur’u içeren “Beyaz Geceler” adı ile anılan turlar. Bu dönemde güneş sadece birkaç dakika kaybolur. 21 haziran veya 21 hazirana yakın tarihler (15 gün öncesi veya sonrası) bu tur için ideal dönemlerdir.’’ Haftaya tamamlıyoruz.
requiredrequired - won't be displayed


Your Comment:

Cem Polatoğlu’nun yeni yılda tatil önerilerine devam ediyoruz.

Previous Entry

Cem Polatoğlu’nun yeni yılda tatil önerilerini tamamlıyoruz.

Next Entry