Suat Tore
World of Traveller

Bayram’da üç gün tatil

Temmuz 22nd 2014 in Türkçe yazıları

Üç günlük Bayram için önerimiz hem denizli bir tatil ve hem de alışveriş yapabiliceğiniz bir destinasyon olacaktır.Çok sıcak da olsa kapalı mekanlarında üşüyebileceğiniz destinasyon Dubai.
Üç günde Dubai’nin olmazsa olmazı AVM’lerinin dışında neler yapılır ? Dubai’de hem deniz, hem de yaşam için Jumeriah önerilir. Yıllar önceki fuar deneyimlerimizden bildiğimiz Mayıs ayında bile Jumeriah’ın o masmavi denizli, incecik beyaz kumlu plajlarında yüzmek, evinizde hamama girmekten farksızdır. Sıcak su, nemli ve 40ºC lere ulaşan hava sıcaklığında plaj keyfi alamazsınız. Bu bayramı geçireceğimiz Temmuz ayında da bu ısı daha da yüksek olacaktır. Dubai’nin yüksek sezonu Kasım-Mart ayları arasında da bu durum çok değişmez.

Ancak Bayram için önerimiz Dubai’nin yapay adası Palm Jumeriah olacaktır. Palmiyeye benzetilerek yapılan bu suni adanın en dış yaprağının ucunda yer alan tesisimiz Rixos’da son olarak Mayıs ayında 3 gün konakladık.  Ve denizin sanırız bir adada olamamız nedeniye Jumeriah plajlarından çok farklı olarak, serin olduğunu şaşırarak gördük. Rixos The Palm Dubai, Palm’in denizden karaya en yakın, kara yolu ile de en uzak tesisi. Ama her iki ulaşım yolu için ücretsiz sunulan özel otobüs ve deniz shuttle servisleri ile şehre ulaşım sorun olmaktan çıkıyor.

Rixos The Palm Dubai, 233 oda ve 28 rezidanstan oluşuyor. Otel, çağdaş ve lüks mimarinin yanısıra geleneksel Türk mimari yapısıyla dikkat çekiyor. Geniş ve ferah ana lobi, her odaya ait özel balkonlar Orta Doğu mimarisinin izlerini de taşıyor. Her odasının Dubai denizi manzarasına sahip olduğu otel, kral dairesi, royal süit, presidential süit, senior süit, business suit, junior süit ve deluxe olmak üzere 7 farklı oda kategorisinden oluşuyor. Otelin konsepti hem iş hem de resort otel olarak hizmet vermesini sağlıyor. Toplantı odaları, olimpik yüzme havuzu, özel plajı, SPA ve spor aktivitelerinin en yüksek standartlarda sunulduğu Rixos The Palm Dubai, doğu ve batının sentezlenen ruhunu Arap Körfezi’ne de taşımayı hedefliyor. Rixos’un apartmanlarla beraber yaklaşık 500 milyon dolarlık bir yatırım. Oteldeki personelin % 30’u Türkiye’den.

Önce 3 günde Dubai’de neler yapabileceğinize bakalım.Eğe Dubai’ye ilk defa geliyorsanız, alışveriş için mutlaka zaman ayırmalısınız. Bizim AVM dediğimiz ‘’Mall’’ lar Dubai’nin alışverişte vazgeçilmez mekanlarıdır.

İşte size bu AVM’lerden birkaçı; Deira City Center, en büyük AVM Dubai Mall, Mall of Emirates (içinde kayak merkezi var), Wafi Center, Burjuman center, Ibn Batuta Mall,Dubai Marina Mall….

Ayrıca akşamları da bizim kapalı çarşı’nın benzeri Medinat Souk turistik alışveriş mekanını görmelisiniz. Burası ayrıca keyifli bir akşam içkisi ve yemeği için çok çeşitli restoran, cafe ve bar ile hizmet veriyor. Dubai’de 3 güne sığırabileceğiniz diğer etkinlikleri de şöyle sıralayalım. Çölde 4 x 4 cipler ile safari, yine çölde göbek danslı bedevi yemekli gece eğlencesi, Dünyanın en pahalı otellerinden  Burj ul Arab ve Dünyanın en uzun binası Burj Halife, çocukları eğlendirmek için su parklarıyla ve dev akvaryumuyla Atlantis ve  bir diğer su parkı Wild Wadi ve alışverişiniz sonrası  Dubai Mall’ın açıkhava bölümünde yer alan The Dubai Fountain’de her akşam mutlaka tekrarlanan müzik ve lazerli  havuz gösterisini öneririz. Kısaca Dubai üç günde dolu dolu gezilip yaşanılabilecek bir destinasyon.
requiredrequired - won't be displayed


Your Comment:

Geçen hafta işimizi hep cek, cak, cuk ile belirtiriz ama bir türlü bu cek, cak, cuk’ları bitiremeyiz, sonlandıramayız demiştik. Bu hafta’da çok laf edip hiçbir iş yapmayan sadece herkesin bildiğini tekrarlayan ya da

Previous Entry

Bodrum’a güzel bir liman yapılmış. Artık büyük kruvaziyerlerde bu limana yanaşıyor. Ne güzel!

Next Entry