Suat Tore
World of Traveller

Ege de gezinti -4-

Eylül 9th 2014 in Türkçe yazıları

Mikonos

Mikonos Adası Yunan adalarının en ünlü adalarından biri. Ege denizinde en renkli gece hayatı ve eğlence mekanları bu adada. Beyaz renkli dar sokakları ve küp şeklindeki evleriyle her ziyaretçinin ilgisini çekiyor. Yunanistan’in en gösterişli adalarından biri olan Mikonos 1615 yılında kurulmuş. Kumsallarıyla ünlü olan bu ada’nın en iyi kumsalı güney kıyısında yer alıyor. Mikonos kasabasından 4 kilometre mesafede olan bu kumsalın adı Platis Gialos. Arkasında otel ve restaurantların yer aldığı bu kumsaldaAda’nın başlıca plajları yer alıyor. Paradise Plajı (Mikonos’un en gözde plajlarından),Tagoo Plajı ve Paranga Plajı da mutlaka görülmeli. Mikonos; daracık sokakları, beyaz evleri, yollara taşmış pembe, beyaz çiçekleri ile bir Ege klasiği. En sıra dışı özelliği ise Ada’da yer alan Çıplaklar Kampı.

Yunan adaları içerisindeki en çılgın yaşam tarzına sahip bir ada. Sabah saatlerine kadar hiç durmadan hareket ve eğlence dolu barlar, gece kulüpleri, eğlence merkezleri ve müzikli restoranlar kısacası hareket bulabileceğiniz her şey bu adada.
Bunların yanı sıra renkli balkonları ile sokakları süsleyen bembeyaz badanalı evleri ve rıhtım boyunca uzanan değirmeler, Mikonos adasında Yunan kültürünü bir başka yaşatır.
Mikonos adası özellikle dünya sosyetesinin en uğrak yeridir. Gece hayat ve eğlence bu adada her şeydir. Tatil, gezi, alışveriş ve eğlence aktivitelerinin yanı sıra dalış severler içinde tercih edilebilecek bir adadır.
Eğer dalış sporları yapıyorsanız Paradise Beach’deki dalış noktalarında bu aktiviteleri gerçekleştirebilirsiniz. Dalış yapmak istiyorsanız yine bu bölgedeki dalış kurslarında eğitim alarak hocalar eşliğinde dalgıçlık yapabilirsiniz.
Balayı çiftlerinin de uğrak yerlerinden biri olan Mikonos balayı tatili konusunda çiftlere de değişik imkanlar sağlayabiliyor. Balayı çiftlerine özel otellerin konforunun yanı sıra otel manzaraları da müthiş güzelliklere sahip. Özellikle de gün batımını görmeye değer.
Mikonos tatil, balayı, eğlence, deniz, kum ve plaj gibi aktiviteleri yaşayabileceğiniz hareketli bir Yunan adalarından birisidir. Adada turlar 39.-€ ya kadar çıkıyor.

 

 

Samos

Sonraki durağımız bizim Kuşada’mız.Burayı anlatmadan akşam üzeri 15.30 da varıp 22.00 de ayrıldığımız komşu bir Yunan adasından söz edelim. Samos Adası Yunanistan’ın en büyük, en güzel ve en turistik adalarından biri. Ege bölgesine has renkleri ile inşa edilmiş

evlerle kıyı şeridi, son derece güzel kumsallarla muhtesem bir izlenim bırakıyor. Koyun gerisinde yumusak tepelerde dar pencereleri ve ahsap balkonlarıyla karakteristik eski evler geçmis dönemi canlandırıyor. Samos’ta MÖ 6’ncı yüzyıldan kalma Kouros heykeline ev sahipliği yapan arkeoloji müzesini ziyaret edebilir ya da geleneksel Samos yemekleriyle kendinize unutulmaz bir ziyafet çekebilirsiniz. Dilerseniz adayı 4×4’lerle kesfedebilir, Tsamadou Plajı’nda bir şezlonga uzanarak dinlenebilir, Kokkari’de ise rüzgar sörfü yapabilirsiniz. Samos’da turlar 39-69.-€ arasında.Haftaya bitiriyoruz.
requiredrequired - won't be displayed


Your Comment:

Santorini
Sonraki adamız, Santorini Dünyadaki ünlü balayı adalarından birisi. Balayı çiftleri kraterin müthiş gün batımı manzarası eşliğinde nikahlarını yaparak unutulmaz bir balayı tatili geçirirler.

Previous Entry

Milos
Ege gezimizi sonlandırıyoruz. Ve işte Ios ile birlikte ençok hoşumuza giden adalardan biri.

Next Entry