Suat Tore
World of Traveller

Turizmdamus 2015

Aralık 30th 2014 in Türkçe yazıları

Sanalistan’ın ünlü kahini Turizmdamus, geldi ve 2015  falını açıkladı.  İşte turizmimizde bu yılın falı. Akıllı turizmcilerimizin kahinimizin öngörülerini dikkate almaları menfaatleri icabıdır! Hatırlatırız.

– Turizm Bakanı 2015’de de turizm toplantılarına katılacak. Konuşmalarında kültür ikinci planda kalacak, turizm dilinden hiç düşmeyecek.

–  2015 de azalan yurtdışı turizm fuarlarında inanılmaz bir tasarruf sağlanarak 2016 da katılımın daha da azaltılması için çalışılacak, tasarruflarımız artacak.

– 2015 de yalnızca bir etkinliğe 50 bin turist gonderen Avustralya’da tasarruftan nasibini alacak ‘’açsak mı açmasak mı’’ denilen bu ofisimiz yine açılmayacak.

– Yıllar önce  ‘’Turizm Meclisi’’ni kuran turizmcilerimiz, geçen yıl hiç göremedikleri bu meclisi 2015 de hızlı çalıştıracaklar ve her bir üye münferit kararlar alarak meclis dışı uygulamaya sokacak.

– Bu yıl sonlarında gerçekleşecek  ‘’TÜRSAB Başkanlığı’’ seçimlerinde,  önlem almış olduğu için ‘’Beni arkadan kim itti’’ demeyen  Başaran Ulusoy yine başkan seçilecek.

– Aynı tarihte farklı toplantılar düzenleyerek ilgiyi dağıtmayı başaran turizmci birliklerimize bu yıl yenileri katılacak ve başarılarından dolayı ödüller verilecek.

– Geçen yıl TUROB  & TÜROFED yakınlaşması ile ilgili tutmayan adaklar için Telli Baba’ya bu kez ikiz mum dikilecek.

– “En Erken Rezervasyon” için turizmcilerimiz 31.12.2015’e kadar hergün yeni bir kampanya açıklayacak.

-Turizmdamus’un 2014 tahminlerinde yer alıp, tutan “TÜRSAB’ın yurtdışı seyahatlere tombala” uygulaması için çekilişlerine bu yıl noter de katılacak, güven sağlanacak.

– Turizm istatistiklerinde rakam doğruluğu için her kapıya bir elektronik çiftyazar sayaç konacak,  turist rakamını artırmak için tüm sınırlar açılacak,  gelir istatistiklerini artırmak  için de çarpımı kuvvetli yeni bir matematik hocası tutulacak.

– Sağlık konseyi kurma uzmanı arkadaşlar göz sağlığı, kulak sağlığı, sinir sağlığı gibi branş konseyleri kuracak. Ayrıca Dünya’daki her ülke ile kardeş turizm birliğine Patagonya’da eklenecek.

– Hava’da neredeyse uçmadık nokta bırakmayan, yeme içme servisi ile parmak da yalatan THY, Avustralya destinasyonunu açma düşüncelerini bu yıl da sürdürecek ama Afrika’da 100. noktayı da hizmete sokacak.

– Atatürk havaalanında rötarları önleme çalışmaları başlayacak en çok parayı veren uçak en önce kalkacak.

–  Atatürk havaalanında yolcu XR’den geçme parası ödeyecek, ayrıca XR’ye kadar bir bavul aracı parası ödeyip, XR’den sonra tekar bir bavul aracı satın alacak ve işletici kurumun gelir artımına katkı sağlayacak.

– Nereden daha fazla para kazanırım diyen Özel havayollarını kullananlar koltuk yatırma parası da ödeyecek.

– Turizm panayırlarımızı ( pardon fuarlarımızı ) anlata anlata bitirmek mümkün olmayacak, bu yıl uzakdoğu’dan getirilen oryantal meyveler de sergilenecek ve satılacak.

– 200.- Tl bastırıp kalite ödülüne aday olan “Bebek’li pilav üstü nohut tezgahına” en leziz tezgah ödülü verilerek organizasyonu yapan kuruluşun gelirlerinin artması sağlanacak.

Herkese sağlık, mutlu, barış dolu ve gönlünce bir yeni yıl dilerim.
requiredrequired - won't be displayed


Your Comment:

Yıllardır süregelen oyunu bu köşede çok yazdık. Sorunun yanıtı aslında çok basit.

Previous Entry

TÜRSAB kış turizm raporunu açıkladı. Bu haftadan başlayarak raporu köşemize alıyoruz.

Next Entry