Suat Tore
World of Traveller

Turizmdamus 2016

Aralık 29th 2015 in Türkçe yazıları

Ve işte geldi ! Sanalistan’dan kahin Turizmdamus geldi.Ülkeye ruh gibi girdiği için turist olarak bile sayılamadı. Geldi ve bu yılı da önceden okudu. Kahinimizin 2016 görüşleri şöyle;

–         Rusya krizi bitti,bitiyor,yok eğer Rusya biterse yeni Rusya’lar bulunacak.

–         O da olmaz ise bu yılın modası olan mumlu fenerler, havaya salınacak, turist dilenecek.

–         ’Türkiye’nin Turizm Master Planı’’ kitab olup gazete bayilerinde satışa sunulacak.

–         Turizmin başkan adayları, başkanları, otelcisi, havayolcusu, acentacısı, rehberi, otobüscüsü…kavgayı gürültüyü bırakıp bu yıl, sarmaş dolaş olacak.

–         Turizm Meclisi bu yıl kırmızı kurdela ve de kurban kesilerek yine kurulacak.

–         Erken rezervasyonda çığır açılacak, indirim %’leri hergün yükseltilerek yıl boyu talep yaratılacak.Hatta yıl sonunda ‘’gel kal üste para vereyim’’ diyenler bile çıkacak.

–         2015’de 122 yurtdışı fuara katılan Bakanlık, 2016’da 118 fuara katılarak tanıtıma ne kadar önem verdiğini gösterecek.  Az fuar ile büyük talep yaratacak, yeni pazar bulmaya, tanıtım yapmaya gerek bile kalmayacak.

–         Bakanlığın Kahire ofisinin turizm raporları, ülkemize gelecek Mısır vatandaşlarının sayım kolaylığı için sınırda tek sıra yapılmasını gerektirecek.

–         Açalım, açmayalım papatya falında Avustralya’da ofis açılması çıkacak.Heryere uçan THY ise ayrı kırmızı papatya bulup kararını ona göre verecek.

–         Ülkenin güney sınırlarından gelenler ile ziyaretci rekorları kırılacak.TUİK istatistikleri duvarlara vuracak.

–         Havaalanlarında bavul arabaları ücretsiz olacak, Ama XR’lerden geçen her bavul için para alınacak.

–         Özel havayolları birbirleri ile yarışarak ücretsiz ikram da sınır tanımayacak, her yolcuyla ilgilenen bir hostes ayarlayacak.

–         Herkese ödül verilemediği icin yılda bir yapılan ödül törenleri her ay yapılacak. Her ay ödül almak isteyen adaylara toplu  indirimler uygulanacak, ciro’dan kazanılacak.

Ülkemize barış, turizmcilerimize dileklerinin gerçekleştiği ve tüm okurlarımıza da sağlık, mutluluk ve gönüllerince bir yeni yıl diliyoruz.
requiredrequired - won't be displayed


Your Comment:

Ormancılıkta 2023 hedefinin orman alanlarını ülke yüzölçümünün yüzde 30’una denk gelen 23,3 milyon hektara yükseltmek olduğu belirtilen programda, şunlara yer verildi:

Previous Entry

64. Hükümet Programı’nda, bölünmüş yol uzunluğunun 30 bin kilometreye çıkarılacağı belirtilerek, üç katlı Büyük İstanbul Tüneli’nin yapımına başlanacağı ve Ankara merkezli hızlı tren çekirdek ağının 3 bin 623 kilometreye ulaştırılacağı bildirildi.

Next Entry